Lietišķās mākslas publikas balsojums

Aukstumā Glezna ar nosaukumu “aukstumā” reprezentē gaidas pēc vēlamā un cerību sagaidīt ko labāku. Katrs sīkais saules stars šķiet vēsta par pozitīvām pārmaiņām, bet tas tik ātri pazūd un aizmirstas. Vai pietiek ar pacietību un izturību, lai pārvarētu aukstumu?
Peonijas Darbā ir redzamas 4 peonijas. Katra no tām ir unikāla, veidota savā krāsu spektrā, dažādām detaļām. Itkā tik līdzīgas un tai pat laikā atšķirīgas. Katrā peonijā mēs varam ieraudzīt sevi un sev apkārt esošos cilvēkus. Cilvēkus ar savām gaišajām, tumšajām pusēm.. Bet ja man ir jāsaka pavisam godīgi, tad es vienkārši ieraudzīju dārzā skaistas peonijas un gribēju tās uzgleznot. Bez dziļākas domas vai pārdomāšanas. Vienkārši likās skaisti

Dziļie ūdeņi

Darba mērķis: šo darbu gleznoju eksāmenu periodā, pie augsta stresa līmeņa un zema pašvērtējuma. Caur mākslu vienmēr esmu radusi sevī mieru. Šoreiz to attēloju vienu no dabā skaistākajām parādībām-koraļļu rifu, lai atgādinātu sev un citiem, ka mūsu ikdienišķās problēmas var šķist mazliet mazsvarīgākas un menidžējamākas nekā vesela pasaules brīnuma iznīkšana. 

“Tie, kas apbrīno Zemes skaistumu, atrod spēka rezerves, kas būs neizsmeļamas mūža garumā” Reičela Kārsona

Saknes

Saknes un spārni – divas svarīgākās lietas, ko saņemam, nākot pasaulē un pieaugot, un labākais, ko varam dot tālāk saviem pēcnācējiem. Attīstība bez apstājas. Ouroboros.

Ezers

Gleznā attēlots ezers saullrietā kā pierādījums dabas varenībai. Saule simbolizē dzīvības sākumu. Šajā gleznā saulrieta gaismas ceļš iezīmē dabas unikalitāti un dzīves skaisto, piesātināto emociju gammu , bet uz ezera esošas ūdensrozes lapas pastiprina dramatismu un liek pievērst uzmanību saulrieta krāsām. Mākslinieks gleznā ir devis savu redzējumu un mīlestību pret Latvijas ainavu, liekot apbrīnot dabas spēku un skaistumu.

7PM

 Nosaukums –  “7PM”: tāda asociācija rodas, skatoties uz lielāko vilni, it kā visu dienu ir trakojusi vētra, taču priekšā gaidāma mierīga nakts, skaista saulrieta sagaidīta. 

Patiesībā tika uzgleznota 2 dienas pirms pieteikšanās deadline, saprotot, ka visas pārējās gleznas ir izstādē un nebūtu ko parādīt pašā talantu vakarā 🙂

Rezultāti

Lietišķās mākslas talantu konkurss

1. vieta – Saknes, autors – Artūrs Lapiņš
2. vieta – 7 PM, autore – Ksenija Šapolovska
3. vieta – Dziļie ūdeņi, autore – Linda Luize Barbare
Skatītāju simpātija – Aukstumā, autore – Marta Kupica

Erudīcijas konkurss

1. vieta – Elles(ā) erudīti (67,5 punkti)
2. vieta – Kapli mums nevajag (66 punkti)
3. vieta – SNOTRA (62,5 punkti)
4. vieta – Kam rūp students? (57,5 punkti)
5. vieta – LUAVIV (56,5 punkti)
6. vieta – KULACK (49,5 punkti)

Close Menu